Gündem

Nisan 2012
2. Uzmanlık Öğrencileri Tez Ödülleri

Ateroskleroz Derneği tarafından düzenlenen ve Ali Raif İlaç firmasının koşulsuz desteği ile uzmanlık öğrencilerine yönelik bir ödül programı 2012 yılında devam etmektedir. 01 Ocak 2012 – 30 Haziran 2012 tarihleri arasında Türkiye’de Kardiyoloji ve İç Hastalıkları dallarından Ateroskleroz alanında kabul edilen tüm Uzmanlık Öğrencileri tezleri aday olabilir. Başvurular odul2012@aliraif.com.tr adresine elektronik olarak gönderilebilir.

detaylı bilgi için tıklayınız

Mayıs 2011
Ali Raif İlaç’tan yeni marka daha;

Nöropatik ağrı tedavisinde gabapentin etken maddeli Nepitin®, 600 mg ve 800 mg formlarda 50 çentikli film tabletlik ambalajlarda Mayıs 2011 itibari ile kullanıma sunulmuştur.

Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve sinir harabiyetine bağlı oluşan nöropatik ağrı; yanıcı, batıcı ağrı yada elektrik çarpması , karıncalanma, uyuşukluk gibi semptomlarla kendini göstermektedir.

Başlıca endikasyonları;

  • Nöropatik ağrı tedavisinde : Ağrılı diyabetik nöropati, postherpetik nevralji ve spinal kord hasarı sonrası gelişen nöropatik ağrı,
  • Epilepsi tedavisinde: 12 yaşından büyük hastalarda jeneralize ve parsiyel epileptik nöbetlerin tedavisinde endikedir.
Mayıs 2010
Uzmanlık Öğrencileri Tez Ödülleri 2010
Ateroskleroz Derneği Uzmanlık Öğrencileri Tez Ödülleri adı altında, Ali Raif İlaç firmasının koşulsuz desteği ile bir ödül programı düzenlemiştir.

detaylı bilgi için tıklayınız

Kasım 2008
Şizofreni ve Bipolar bozuklukta güvenli ve etkin tedavi sağlayan yeni nesil antipsikotikte ARİS farkı!
Özellikle yüksek doz seçeneğiyle günde tek doz imkanı da sunan; şizofrenin akut ve idame tedavisinde, pozitif ve negatif belirtilerin önde geldiği psikozlarda ve bipolar I bozukluk ile ilişkili akut manik ataklardaki kullanım seçenekleriyle Türk Tıbbının hizmetine girmiştir.
Kasım 2008
Çocukluk çağı kolestatik karaciğer hastalıklarının tedavisindeki ana seçenek artık Türkiye’de!
Özellikle yenidoğanlarda ciddi yaşamsal tehdit oluşturan, karaciğer yetmezliğine kadar ilerleyebilen kolestastatik karaciğer hastalığı tedavisinde ana seçenek olarak kullanılan safra asidi preparatının süspansiyon formu Türk Tıbbının hizmetine sunulmuştur. Yoğun kıvama ve limon aromasına sahip süspansiyon, uygulamayı kolaylaştıracak şekilde doz ayarlamasına imkan veren ölçek de içermektedir.
9-11 Haziran 2008
Oral antidiyabetikte yeni teknoloji...
1992 yılından beri pazarlamakta olduğumuz oral antidiyabetik ürünümüz, MR (Modifiye Salım) formuyla hizmete sunulmuştur. Tip 2 diyabet tedavisinde günde tek doz ile tedavi uyumunu artıran bu ürün, pankreastan insülin salgılatarak kan şekerini düzenliyor.
03 Mayıs 2008
Bir Yenilik Daha!!!
Ali Raif İlaç Sanayi tarafından yeni bir analjezik-antiinflamatuar ilaç Türk Tıbbının hizmetine sunulmuştur. Etken madde olarak da bir ilk olan ve 15 yıldır çeşitli ülkelerde kullanılmakta olan ürün, flaster formunda lokal etkili bir ağrı kesici- inflamasyon çözücüdür.

Her bir flaster 10cm x 14 cm ölçülerinde ve etkin madde olarak 140 mg diklofenak sodyuma eşdeğer diklofenak epolamin içermektedir. Ağrı kesici flaster, diklofenak epolaminin (DHEP) fiziko-kimyasal özellikleri ile flaster teknolojisini birleştirerek tasarlanmış yeni bir NSAİ ilaçtır. Transdermal salınım sistemi ile uygulama boyunca uzun süreli, kararlı ve devamlı etken madde salımı sağlamaktadır. Suda yüksek oranda çözünme özelliği ile ciltten hızla emilir. Güçlü antiinflamatuar ve analjezik etkilidir. Paket içerisinde bulunan filesi ile pratik, temiz ve kolay kullanım sağlamaktadır.

Ağrı kesici flaster, diz osteoartritindeki ağrı ataklarının, alt ve üst ekstremitelerdeki tendon patolojilerinin ve ezilme, burkulma gibi travmaların semptomatik tedavisinde endikedir. Diz osteoartiriti ve tendon patolojilerinde günde 2 uygulama, ezilme ve burkulmalarda günde 1 uygulama önerilmektedir. Ürün, 5 ve 10 adet flaster içeren ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.

2 - 10 Kasım 2007
3 Yeni Ürünümüzün Lansmanını Marmaris ‘te Gerçekleştirdik.
Mideyi Koruyan Bir Ağrı ve Enflamasyon Giderici Ürün, Ağrılı Kas Spazmlarının Tedavisinde kullanılan bir kas gevşetici ve Hipertansiyon tedavisinde kullanılan bir antihipertansif , ARİS tarafından Türk Tıbbının hizmetine sunulmuştur.
02.04.2007
Web Sitemiz Yenilendi!
Geçmişin değerlerini kaybetmeden geleceğe köprüler kuran çağdaş anlayışımızla, 2006 yılında en çok büyüyen yerli firmalardan biri olmanın onurunu yaşarken, toplumsal sağlık bilincine katkıda bulunmaya devam ederek, 21. yüzyılın uzun ve sağlıklı ömürleri için "yaşama değer katan” önerilerimizi sizlere artık yenilenmiş sitemizden ulaştıracağız.
25-28.02.2007
Merkezi Sinir Sistemine Yönelik Lansmanımızı Gerçekleştirdik:
Merkezi sinir sistemi pazarına yönelik olarak “depresyon ve tüm anksiyete bozukluklarında” kullanılabilen antidepresan ürünün lansman toplantısı şubat ayında İstanbul’da yapılmış ve ürün Türk tıbbının hizmetine sunulmuştur.
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.'nin yenilenen logosu : ARİS
Bir süredir devam eden kurumsal kimlik çalışmaları sonucunda, Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.’nin baş harfleri alınarak yeni logosunu oluşturdu.